octoğus deployOctopus Deploy
Sunucu verilerinizi Octopus ile yönetin. Sunucularda paylaşılan verileri, Octopus dağıtır. Octopus, tüm ekibiniz için, kurum içi veya bulutta yayımlanan yayınları düzenlemeyi ve uygulamaları kolaylaştırmak için tasarlanmış “dağıtım otomasyon sunucusudur”. Projelerin Development, Test ve Production işlemlerinin otomatik bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Ortamlar arasında sürümleri ayırma
Octopus, Dev, QA, kabul testi ve üretim dağıtımları ile ilgilenir. Ürünlerin dağıtım sürecinde yeni çıkan veya ortama girilen bir sürüm kontrol edilir ve eğer bir hata yoksa dağıtıma alınır. Kod hatasından, yazılımcılar arası çalışan verinin uyuşmamasına kadar birçok konu test edilir ve her çalışma sürümler halinde sistemde bulunur.

Verilerinizi tekrar tekrar güvenle dağıtın
Proje geliştirilirken yazılımcıların yaptıkları değişiklikler projeye entegre edilir.  Bu değişiklerden sonra Octopus üzerinden bu projeler otomatik derlenir, test edilir ve istenilen sunuculara dağıtım işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler istenildiği takdirde belirli bir aralıkta, bir koşula bağlı veya manuel bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca derleme sırasında hata alınması durumunda proje sahipleri bilgilendirilir ve gerekli düzenlemeler yapılır.


Karmaşık adımları düzenli ve pratik dağıtın

.NET, Java ve diğer platformlar için üst düzey dağıtım adımları, özel komut dosyalarını çalıştırma yeteneği, hassas değişkenlerin yönetimi ve gelişmiş dağıtım kalıpları ile Octopus'un en karmaşık uygulama dağıtımlarını bile basitleştirebileceği anlamına gelir.

Kullanımı kolay yönetim

Uygulamanın hangi sürümünün bugün test edildiğini sormaktan bıktınız mı veya dün geceki hazırlık konumlandırmasının başarılı olup olmadığından emin değil misiniz? 

Octopus, kolay kullanımı sayesinde yeni sürümleri neyin ne zaman yapıldığını göstererek tek bir bakışta görmenizi sağlar.

Başlamak çok kolay

Octupus’u kullanarak için herhangi bir dökümantasyona veya danışmana ihtiyaç duymazsınız. Hemen bir Octopus örneğine başlamak için Octopus Bulutunu kullanın veya Octopus Sunucusunu indirin ve projenizin kurulumunu dakikalar içinde tamamlayabilirsiniz.  Bir saat içinde başarılı bir konumlandırmayı otomatik hale getirebilirsiniz.